Carvingové lyže - členenie

Allround - univerzálne lyže - lyže určené pre všetky dĺžky oblúkov, prevažne sú určené na upravené svahy pre začiatočníkov a pre pokročilých lyžiarov. Rádius týchto lyží sa pohybuje v rozmedzí 12 - 18m. Odporúčaná štandardná dĺžka Allround lyží je 10 - 20cm menej ako výška lyžiara.

carving lyzeAllround Junior - univerzálne detské lyže pre začiatočníkov ale aj pokročilých detských lyžiarov. Odporúčaná štandardná dĺžka Allround Junior lyží je 10 - 20cm menej ako výška lyžiara.

Freeride - je horúcou kategóriou pre mladých lyžiarov, lyže sú stavané pre jazdu vo voľnom teréne najmä v hlbokom snehu. Vyznačujú sa svojou širokou stavbou (stred lyže je obvykle väčší ako 80mm).

Freestyle - takisto typ lyží preferované najmä mladými lyžiarmi, túžiacimi po slušnej dávke adrenalínu, tieto lyže sú vhodné pre jazdu, skákanie, rôzne triky - čo zahŕňa akrobatické lyžovanie v snowparkoch.

Pretekové obráčky - lyže sendvičovej konštrukcie, určené na obrovský slalom.

Pretekové slalomky - lyže sendvičovej konštrukcie, určené na malý slalomový oblúk.

GS race - obráčky pre veľmi dobrých lyžiarov, predovšetkým pre stredné až dlhé oblúky, strednú až vysokú rýchlosť a upravený terén. Rádius lyží ss pohybuje v rozmedzí  15 až 21m. Odporúčaná štandardná dĺžka lyží je 0 - 10cm menej ako výška lyžiara.

SL race - komerčné slalomové lyže pre veľmi dobrých lyžiarov, predovšetkým pre krátke a stredné oblúky, strednú až vysokú rýchlosť a upravený terén. Rádius lyží sa pohybuje v rozmedzí  10 až 14m. Odporúčaná štandardná dĺžka lyží je 10 - 20cm menej ako výška lyžiara.

Racecarver - tolerantnejšia a krojenejšia verzia kategórie GS race pre stredne pokročilých lyžiarov, pre stredné až dlhé oblúky, strednú až vysokú rýchlosť a prevažne na upravený terén. Rádius lyží sa pohybuje v rozmedzí  14 – 19m. Odporúčaná štandardná dĺžka lyží je 5 - 15cm menej ako výška lyžiara.

Slalomcarver - tolerantnejšia verzia kategórie SL race pre pokročilých lyžiarov pre krátke až stredné oblúky a upravený terén. Rádius lyží sa pohybuje v rozmedzí  9 – 14m. Odporúčaná štandardná dĺžka lyží je 10 - 20cm menej ako výška lyžiara.

Allmountain - lyže určené na zjazdovku, ale aj voľne neupravený terén. Šírka stredu lyže je obvykle

70 – 85mm. Rádius sa pohybuje v rozmedzí  13 – 20m. Odporúčaná štandardná dĺžka lyží je 0 - 15cm menej ako výška lyžiara.

Jr GS race – obráčky - lyže sendvičovej konštrukcie určené pre obrovský  slalom pre juniorských pretekárov.

Jr SL race – slalomky - lyže sendvičovej konštrukcie určené pre slalom, špeciálne pre juniorských pretekárov a mladých lyžiarskych expertov.

GS Junior - športové tvrdé lyže pre dobrých lyžiarov, pre stredné až dlhé oblúky, vysokú rýchlosť a upravený terén.

SL  Junior - športové tvrdé lyže pre  dobrých lyžiarov, pre krátke až stredné oblúky, strednú až vysokú rýchlosť a upravený terén.

Ak máte nejaké otázky, neviete si vybrať tie správne jazdené lyže. Kontaktujte nás, poradíme Vám presne na mieru.